2021 SunSmart WA Senior Championships
27 March 2021

Final
PosTeamPoints
1Trigg Island Team A
Sarah Beiers, Georgina Gray, Zoe Moore, Annika Negus
6
2City of Perth SLSC Black
Leanne Gwynne, Megan McCaffrey, Telani Woodham, Hannah Young
5
3North Cottesloe Team A
Scarlett Curtis, Velvet Goodwin, Rubie Turner, Eliza Wood
4
4North Cottesloe Team B
Stephanie Berlingeri, Abbie Loraine, Lexi Menin, Layla Moroz
3
5Sorrento (WA) Team A
Bronte Begley, Hollie Bertolini, Samantha Brigden, Zahra Buckley
2
6Sorrento (WA) Team B
Lani Baxter, Emily Bender, Harriet Chin, Niamh Wools-Cobb
1
7City of Bunbury Team A
Rosie Banks, Brooke Edwards, Elise Fry, Phoebe Jane Krawczyk
8Mullaloo Team A
Bethany Bamforth, Amelia Rowe, Amy Waddell, Hannah Wallace
9North Cottesloe Team C
Ellah Chudziak, Ania Clarke, Izzy Early, Charlotte Kemp
10Trigg Island Team B
Nelli Johnson, Zara Kok, Olivia Moar, Aika Zachariassen
11Secret Harbour Team A
Romy Dullaghan, Ruby Moogan, Jessica Noorman, Serena Quinn
12Cottesloe Team A
Ashley Atwell, Sienna Howard, Tara Kearns-Flanagan, Mia Ward
13Mullaloo Team D
Elisha Archer, Emerson Cheeseman, Claudia Ketteringham, Jess Kimber
14Scarboro Team B
Asha Huggins, Amy Jones, Ava McCullagh, Kerrie Tierney
15Trigg Island Team C
Madeleine Gillmore, Eva Hawkes, Marley Johansson, Grace McManis
16Fremantle A
Kate Creasy, Gabrielle Gibbons, Jess Stackhouse, Milly Sullivan
Semi-Final
PosTeam
1Trigg Island Team A
Sarah Beiers, Georgina Gray, Zoe Moore, Annika Negus
2North Cottesloe Team B
Stephanie Berlingeri, Abbie Loraine, Lexi Menin, Layla Moroz
3Trigg Island Team B
Nelli Johnson, Zara Kok, Olivia Moar, Aika Zachariassen
4North Cottesloe Team C
Ellah Chudziak, Ania Clarke, Izzy Early, Charlotte Kemp
5Mullaloo Team D
Elisha Archer, Emerson Cheeseman, Claudia Ketteringham, Jess Kimber
6Trigg Island Team C
Madeleine Gillmore, Eva Hawkes, Marley Johansson, Grace McManis
7Scarboro Team B
Asha Huggins, Amy Jones, Ava McCullagh, Kerrie Tierney
8Cottesloe Team A
Ashley Atwell, Sienna Howard, Tara Kearns-Flanagan, Mia Ward
9Mullaloo Team B
Holly Brown, Jessica Cox, Georgia Kennington, Belle McBennett
10Scarboro Team A
Jacinta Douglas, Mia Dunn, Tamara Nelson, Lily Tolev
11Quinns Mindarie Team A
Isobel Fraser, Anabella Heydon, Brinie Naughton, Naomi Walker
12Scarboro Team C
Makayla Claussen, Harper Gamble, Hayley Hyde, Lily Sweeney
Semi-Final
PosTeam
1City of Perth SLSC Black
Imogen Ashworth, Leanne Gwynne, Telani Woodham, Hannah Young
2North Cottesloe Team A
Scarlett Curtis, Velvet Goodwin, Rubie Turner, Eliza Wood
3Sorrento (WA) Team B
Lani Baxter, Emily Bender, Harriet Chin, Niamh Wools-Cobb
4City of Bunbury Team A
Rosie Banks, Brooke Edwards, Elise Fry, Phoebe Jane Krawczyk
5Sorrento (WA) Team A
Bronte Begley, Hollie Bertolini, Samantha Brigden, Zahra Buckley
6Mullaloo Team A
Bethany Bamforth, Amelia Rowe, Amy Waddell, Hannah Wallace
7Fremantle A
Kate Creasy, Gabrielle Gibbons, Jess Stackhouse, Milly Sullivan
8Secret Harbour Team A
Romy Dullaghan, Ruby Moogan, Jessica Noorman, Serena Quinn
9Coogee Beach (WA) Team A
Charlotte Bell, Charlotte Emmitt, Taleisha Hurford, Ava McAlinden
10Sorrento (WA) Team C
Keely Anderson, Georgie Overton, Olivia Paccanaro, Ashlynn Ward
11Mullaloo Team C
Isla Barclay, Leah Dineen, Molly McGurk, Ruby Smith
12City of Bunbury Team B
Jess Babich, Alyssa Bain, Madelyn Foreman, Lucy Hope
13Fremantle Team B
Louise Barton, Caitlin Gower, Sophia Morkel, Jasmine Pix
Registrations
NoTeam
1City of Bunbury Team A
Rosie Banks, Brooke Edwards, Elise Fry, Phoebe Jane Krawczyk
2City of Bunbury Team B
Jess Babich, Alyssa Bain, Madelyn Foreman, Lucy Hope
3City of Perth SLSC Black
Leanne Gwynne, Megan McCaffrey, Telani Woodham, Hannah Young
4City of Perth SLSC Red
Tayleah Dorrington, Angela Williams
5Coogee Beach (WA) Team A
Charlotte Bell, Charlotte Emmitt, Taleisha Hurford, Ava McAlinden
6Cottesloe Team A
Ashley Atwell, Sienna Howard, Tara Kearns-Flanagan, Mia Ward
7Fremantle A
Kate Creasy, Gabrielle Gibbons, Jess Stackhouse, Milly Sullivan
8Fremantle Team B
Louise Barton, Caitlin Gower, Sophia Morkel, Jasmine Pix
9Mullaloo Team A
Bethany Bamforth, Amelia Rowe, Amy Waddell, Hannah Wallace
10Mullaloo Team B
Holly Brown, Jessica Cox, Georgia Kennington, Belle McBennett
11Mullaloo Team C
Isla Barclay, Leah Dineen, Molly McGurk, Ruby Smith
12Mullaloo Team D
Elisha Archer, Emerson Cheeseman, Claudia Ketteringham, Jess Kimber
13North Cottesloe Team A
Scarlett Curtis, Velvet Goodwin, Rubie Turner, Eliza Wood
14North Cottesloe Team B
Stephanie Berlingeri, Abbie Loraine, Lexi Menin, Layla Moroz
15North Cottesloe Team C
Ellah Chudziak, Ania Clarke, Izzy Early, Charlotte Kemp
16Quinns Mindarie Team A
Isobel Fraser, Anabella Heydon, Brinie Naughton, Naomi Walker
17Scarboro Team A
Jacinta Douglas, Mia Dunn, Tamara Nelson, Lily Tolev
18Scarboro Team B
Asha Huggins, Amy Jones, Ava McCullagh, Kerrie Tierney
19Scarboro Team C
Makayla Claussen, Harper Gamble, Hayley Hyde, Lily Sweeney
20Secret Harbour Team A
Romy Dullaghan, Ruby Moogan, Jessica Noorman, Serena Quinn
21Sorrento (WA) Team A
Bronte Begley, Hollie Bertolini, Samantha Brigden, Zahra Buckley
22Sorrento (WA) Team B
Lani Baxter, Emily Bender, Harriet Chin, Niamh Wools-Cobb
23Sorrento (WA) Team C
Keely Anderson, Georgie Overton, Olivia Paccanaro, Ashlynn Ward
24Trigg Island Team A
Sarah Beiers, Georgina Gray, Zoe Moore, Annika Negus
25Trigg Island Team B
Nelli Johnson, Zara Kok, Olivia Moar, Aika Zachariassen
26Trigg Island Team C
Madeleine Gillmore, Eva Hawkes, Marley Johansson, Grace McManis
Live Club Standings
Trigg Island740
City of Perth SLSC586
North Cottesloe581
Mullaloo340
Sorrento (WA)212
Scarboro167
Fremantle87
City of Bunbury86
Cottesloe78
Swanbourne Nedlands47
Quinns Mindarie42
Coogee Beach (WA)40
Secret Harbour16
Port Bouvard15
Geraldton15
Floreat9
Denmark9
Albany8
Broome5
Mandurah4
Busselton3
Champion Bay1
Binningup0
Dongara-Denison0
Yanchep0

If you need to report a problem with results, please email surfsports@slswa.com.au