2021 SunSmart WA Senior Championships
27 March 2021

Final
PosTeamPoints
1North Cottesloe Team A
Jackson Anderson, Kale Arena, William Blair, Tex Cross
6
2Trigg Island Team A
Ellis Aitchison, Jett Jaeger-Harvey, Hamish Metcalf, Benjamin Toms
5
3Fremantle Team A
Samson Connolly, Jasper Henry-Johnson, Eben Prinsloo, Jonah Whitby
4
4City of Perth SLSC Team A
Jules Fredonnet, Ethan Higgs, Jonathon Higgs, David Webster
3
5North Cottesloe Team B
Nicholas Collins, Finn Levy, Kristian Seidl, Hamish Szymanski
2
6Cottesloe Team A
Flynn Czaplinski, Max Eldon, Leonard Fallourd, Harrison Webster
1
7Mullaloo Team A
Marcus Burns, Michael de Bruyn, Brodie Lee, Donnacha Murphy
8Trigg Island Team C
Myles Beeney, Blake Monaghan, Joshua Neervoort, Blake Nelligan
9City of Bunbury Team A
Reily Atkinson, Joel Doddy, Rafferty Mullens, Owen Patmore
10Sorrento (WA) Team A
Brandon Baguley, Jaxon Callcott, William Carey, Danny Kelly
11Trigg Island Team B
Tom Boisvert, Rocco Comito, Josh Daws, Kallan Parsons
12Scarboro Team A
Austin Aggiss, Joel Horton, Cooper Howard, Robert Johnson
13Secret Harbour Team A
Caide Ellis, Cole Johns, Jack Johns, Luke Kermath
14Sorrento (WA) Team B
Kai Belmont, Benjamin Lane, Austin Lloyd, Jett Sultana
15Mullaloo Team D
Angus Brierley, Liam Harris, Declan Hewlett, Ethan Rapley
Semi-Final
PosTeam
1North Cottesloe Team B
Nicholas Collins, Finn Levy, Kristian Seidl, Hamish Szymanski
2Cottesloe Team A
Flynn Czaplinski, Max Eldon, Leonard Fallourd, Harrison Webster
3North Cottesloe Team A
Kale Arena, William Blair, Tex Cross, Charlie Reynolds
4City of Perth SLSC Team A
Jules Fredonnet, Ethan Higgs, Jonathon Higgs, David Webster
5Mullaloo Team A
Marcus Burns, Michael de Bruyn, Brodie Lee, Donnacha Murphy
6Trigg Island Team B
Tom Boisvert, Rocco Comito, Josh Daws, Kallan Parsons
7City of Bunbury Team A
Reily Atkinson, Joel Doddy, Rafferty Mullens, Owen Patmore
8Scarboro Team A
Austin Aggiss, Joel Horton, Cooper Howard, Robert Johnson
9Mullaloo Team B
Louis-John Alsford, Lachlan Bean, Jonothan Eady, Samuel Leeks
10Mandurah Team A
Ben Davis, Marshall Gardner, Kaleb Knoetze, Jamie Meehan
11Fremantle Team A
Samson Connolly
11Fremantle Team B
Elliot Kane, Alexander Merry, Seth Shaw
Semi-Final
PosTeam
1Fremantle Team A
Thomas Dreverman, Jasper Henry-Johnson, Jordan Krieser, Eben Prinsloo
2Trigg Island Team A
Ellis Aitchison, Jett Jaeger-Harvey, Hamish Metcalf, Benjamin Toms
3Trigg Island Team C
Myles Beeney, Blake Monaghan, Joshua Neervoort, Blake Nelligan
4Secret Harbour Team A
Caide Ellis, Jack Johns, Cole Johns, Luke Kermath
5Sorrento (WA) Team A
Brandon Baguley, Jaxon Callcott, William Carey, Danny Kelly
6Sorrento (WA) Team B
Kai Belmont, Benjamin Lane, Austin Lloyd, Jett Sultana
7Mullaloo Team C
James Eliot, Harry Lang
7Mullaloo Team D
Declan Hewlett, Ethan Rapley, Angus Brierley, Harry Gillies, Liam Harris, Owen Shirtliff
9Swanbourne Nedlands Rampant Swans
Clancy Banfield, Robert Brigg, Lachlan Broomhall, Calum Cameron
10Fremantle Team C
Roklan Braddock, Daniel Browning
Registrations
NoTeam
1City of Bunbury Team A
Reily Atkinson, Joel Doddy, Rafferty Mullens, Owen Patmore
2City of Perth SLSC Team A
Jules Fredonnet, Ethan Higgs, Jonathon Higgs, David Webster
3Cottesloe Team A
Flynn Czaplinski, Max Eldon, Leonard Fallourd, Harrison Webster
4Fremantle Team A
Samson Connolly, Jasper Henry-Johnson, Eben Prinsloo, Jonah Whitby
5Fremantle Team B
Elliot Kane, Alexander Merry, Seth Shaw
6Fremantle Team C
Roklan Braddock, Daniel Browning
7Mandurah Team A
Ben Davis, Marshall Gardner, Kaleb Knoetze, Jamie Meehan
8Mullaloo Team A
Marcus Burns, Michael de Bruyn, Brodie Lee, Donnacha Murphy
9Mullaloo Team B
Louis-John Alsford, Lachlan Bean, Jonothan Eady, Samuel Leeks
10Mullaloo Team C
James Eliot, Harry Lang
11Mullaloo Team D
Angus Brierley, Liam Harris, Declan Hewlett, Ethan Rapley
12North Cottesloe Team A
Jackson Anderson, Kale Arena, William Blair, Tex Cross
13North Cottesloe Team B
Nicholas Collins, Finn Levy, Kristian Seidl, Hamish Szymanski
14Scarboro Team A
Austin Aggiss, Joel Horton, Cooper Howard, Robert Johnson
15Secret Harbour Team A
Caide Ellis, Cole Johns, Jack Johns, Luke Kermath
16Sorrento (WA) Team A
Brandon Baguley, Jaxon Callcott, William Carey, Danny Kelly
17Sorrento (WA) Team B
Kai Belmont, Benjamin Lane, Austin Lloyd, Jett Sultana
18Swanbourne Nedlands Rampant Swans
Clancy Banfield, Robert Brigg, Lachlan Broomhall, Calum Cameron
19Trigg Island Team A
Ellis Aitchison, Jett Jaeger-Harvey, Hamish Metcalf, Benjamin Toms
20Trigg Island Team B
Tom Boisvert, Rocco Comito, Josh Daws, Kallan Parsons
21Trigg Island Team C
Myles Beeney, Blake Monaghan, Joshua Neervoort, Blake Nelligan
Live Club Standings
Trigg Island740
City of Perth SLSC586
North Cottesloe581
Mullaloo340
Sorrento (WA)212
Scarboro167
Fremantle87
City of Bunbury86
Cottesloe78
Swanbourne Nedlands47
Quinns Mindarie42
Coogee Beach (WA)40
Secret Harbour16
Port Bouvard15
Geraldton15
Floreat9
Denmark9
Albany8
Broome5
Mandurah4
Busselton3
Champion Bay1
Binningup0
Dongara-Denison0
Yanchep0

If you need to report a problem with results, please email surfsports@slswa.com.au