2021 SunSmart WA Senior Championships
27 March 2021

Final
PosTeamPoints
1City of Perth SLSC Red
Max Anderson Loake, Benjamin Carrick, Matthew Colliss, Andrew Donaldson, Harry Hewitt, Jack Retty
6
2Trigg Island Team B
Lachlan Armstrong, Max Hunter, Benjamin Jones, Brendan Naylor, Jake Smith, Joshua Windsor
5
3Trigg Island Team A
Blake Allsopp, Tane Canton, Patrick Eley, Daniel Humble, Fergus Morgan, Will Savage
4
4North Cottesloe Team A
Stephen Bird, Samuel Hensen-Thompson, Reilly Kennedy, Brendan Peters, Adam Sudlow, Kristopher Taylor
3
5City of Perth SLSC Black
Jackson Blom, Ben Colliss, Luke Egger, Charlie Hewitt, Simon Huitenga, Ethan Jackson
2
6Trigg Island Team C
Oliver Brehaut, Liam Foley, Brodie Holmes, Edward Host, Kai Marchetto, Jonah Okines
1
7North Cottesloe Team B
Tommaso D'Orsogna, Lee McGovern, Daniel Peters, Jesse Phillips, Ryan Stanford, Rolf Von Der Meden
8Trigg Island Team D
Rhys Bawden, Jarvis Caren, Declan Cook, Sam Meyers, Matthew Toms, Lucas Walker
9Mullaloo Team A
Alexander Baker, Ryley Gardener, Harry Jones, Mitchell Lee, Max Smith
10Sorrento (WA) Team A
Timothy Berry, Michael Booth, Matthew Rowe, Daniel Snook, Benjamin Snook, Lucas Wilson
Registrations
NoTeam
1City of Perth SLSC Black
Jackson Blom, Ben Colliss, Luke Egger, Charlie Hewitt, Simon Huitenga, Ethan Jackson
2City of Perth SLSC Red
Max Anderson Loake, Benjamin Carrick, Matthew Colliss, Andrew Donaldson, Harry Hewitt, Jack Retty
3Mullaloo Team A
Alexander Baker, Ryley Gardener, Harry Jones, Mitchell Lee, Max Smith
4North Cottesloe Team A
Stephen Bird, Samuel Hensen-Thompson, Reilly Kennedy, Brendan Peters, Adam Sudlow, Kristopher Taylor
5North Cottesloe Team B
Tommaso D'Orsogna, Lee McGovern, Daniel Peters, Jesse Phillips, Ryan Stanford, Rolf Von Der Meden
6Sorrento (WA) Team A
Timothy Berry, Michael Booth, Matthew Rowe, Benjamin Snook, Daniel Snook, Lucas Wilson
7Trigg Island Team A
Blake Allsopp, Tane Canton, Patrick Eley, Daniel Humble, Fergus Morgan, Will Savage
8Trigg Island Team B
Lachlan Armstrong, Max Hunter, Benjamin Jones, Brendan Naylor, Jake Smith, Joshua Windsor
9Trigg Island Team C
Oliver Brehaut, Liam Foley, Brodie Holmes, Edward Host, Kai Marchetto, Jonah Okines
10Trigg Island Team D
Rhys Bawden, Jarvis Caren, Declan Cook, Sam Meyers, Matthew Toms, Lucas Walker
Live Club Standings
Trigg Island740
City of Perth SLSC586
North Cottesloe581
Mullaloo340
Sorrento (WA)212
Scarboro167
Fremantle87
City of Bunbury86
Cottesloe78
Swanbourne Nedlands47
Quinns Mindarie42
Coogee Beach (WA)40
Secret Harbour16
Port Bouvard15
Geraldton15
Floreat9
Denmark9
Albany8
Broome5
Mandurah4
Busselton3
Champion Bay1
Binningup0
Dongara-Denison0
Yanchep0

If you need to report a problem with results, please email surfsports@slswa.com.au